Обраний президент США Дональд Трамп, оголосив ряд майбутніх призначень до своєї команди. Команда Трампа планує посилити санкції проти російського енергетичного сектора, який є одним з основних джерел доходів для фінансування російської армії.
Майк Волтц – радник з питань нацбезпеки. Конгресмен республіканців з Флориди. З сім’ї кубинських мігрантів. Ветеран армії США (перший спецназівець ССО у Конгресі). На словах підтримує Україну, але голосував проти допомоги нам.
Піт Хегсет – міністр оборони (Пентагон). Один з ведучих щоденної ранкової програми новин Fox&Friends на каналі Fox News. Колишній офіцер Нацгвардії, служив в афганістані, іраку та Гуантанамо. Очолював правозахисну ветеранську організацію Concerned Veterans for America. Спочатку критикував Байдена за недостатню підтримку України, а потім говорив, що “підтримка України не має бути пріоритетом для США”.
Джон Раткліфф – директор ЦРУ. Колишній республіканець із Палати представників від Техасу та колишній директор Національної розвідки в попередній Адміністрації Трампа. Як і Хегсет, спочатку критикував Байдена за недостатню підтримку України, а потім говорив, що краще витрачати кошти на свою армію та на проблеми у власній країні, ніж давати їх Україні.
Крісті Ноєм – міністр державної безпеки та перша жінка на цій посаді. У 2023 році вона назвала військову допомогу Україні «дорогою стратегічною помилкою». Також вона негативно висловлювалася щодо санкцій проти РФ, заявляючи, що вони «шкодять США й американському народу». Зараз вона очолює штат Південна Дакота, а раніше була в списку Трампа на посаду віце-президента CША.
Еліз Стефанік – постійний представник США в ООН. Конгресмен республіканців від штату Нью-Йорк. Зараз очолює конференцію Республіканців у Палаті представників Конгресу (посада №4 у Палаті представників). До кінця 2023 року вона нас підтримувала, але потім різко змінила позицію і почала робити антиукраїнські заяви та голосувала проти пакету допомоги нам на цей рік.
Стівен Міллер – заступник керівника Апарату Білого дому з політичних питань. В основному займатиметься питаннями міграції.
Ілон Маск та Вівек Рамасвамі — департамент з питань ефективності управління в Уряді.
Стівен Віткофф – спеціальний посланник з питань Близького сходу. Американський інвестор у нерухомість.
Томас Хомен – спецуповноважений з питань безпеки кордонів США та втіленні міграційної політики. Працював в.о. директора Імміграційної та митної служби США в 2017-2018 роках. Обіймав високі посади в Управлінні з питань імміграції та митного контролю як за часів Обами, так і Трампа.
Лі Зельдін – Агенція з охорони довкілля. Колишній конгресмен республіканців у Палаті представників від штату Нью-Йорк.
В адміністрації Дональда Трампа є радники, які ставляться до підтримки України з обережністю або навіть скептицизмом. Нещодавно Дональд Трамп-молодший саркастично висловився про Україну, натякаючи на можливість зменшення допомоги. Окрім того, призначення Марко Рубіо на посаду держсекретаря викликало розчарування серед прихильників Трампа, які очікували, що на цій посаді опиниться більш консервативний кандидат, такий як експосол у Німеччині Річард Гренелл, який має жорсткіший погляд на обсяги підтримки України.
Натомість у Києві та серед країн НАТО є занепокоєння, що мирна угода, яку може ініціювати Трамп, буде лише тимчасовою паузою, що дозволить росії перегрупуватися і підготуватися до нової хвилі бойових дій. Речник МЗС України Георгій Тихий підкреслив, що Україна неодноразово виявлялася правою у своїх застереженнях щодо дій Росії, які інші країни-партнери спершу ігнорували.
Залишити відповідь