Комітет державної безпеки Білорусі (КДБ) оголосив, що опозиційні чати, створені для координації протестів після виборів 2020 року, вважаються екстремістськими. За участь у таких онлайн-спільнотах громадянам тепер загрожує до 10 років позбавлення волі. Влада вважає, що ці ресурси створюють загрозу для національної безпеки, про це повідомляє HackYourMom.
Правозахисники засуджують нові заходи як черговий крок режиму Олександра Лукашенка до придушення інакодумства та повного контролю над інформаційним простором. Світлана Тихановська, опозиційний кандидат на виборах 2020 року, повідомила, що у країні залишаються понад 1300 політичних в’язнів, багато з яких перебувають у критичному стані. Вона зазначила, що білоруси намагаються захищати свою цифрову свободу, користуючись двома телефонами, VPN або тимчасовими пристроями для доступу до незалежних новин.
Після масових протестів 2020 року білоруська влада посилила обмеження цифрових прав громадян, визнавши незалежні ЗМІ та онлайн-спільноти екстремістськими. Підтримка альтернативних джерел інформації може коштувати громадянам до шести років ув’язнення. Нова хвиля арештів учасників так званих “сусідських” чатів свідчить про посилення контролю напередодні виборів, адже Лукашенко прагне продовжити своє правління на тлі жорстоких репресій проти політичного і громадянського інакомислення.
Залишити відповідь