За даними західної розвідки, невелика кількість північнокорейських військових вже перебуває в Україні, і очікується, що їх стане більше після завершення тренувань у східній частині Росії. Нещодавно НАТО та Пентагон підтвердили, що близько 10 тисяч північнокорейських солдатів проходять навчання у східній Росії, і частина з них вже планує вирушити до Курської області, де з серпня діють українські війська. Президент України Володимир Зеленський припустив, що ці війська можуть почати участь у бойових діях найближчим часом,- CNN

Водночас США поки не підтвердили присутність північнокорейських військових в Україні, хоча активно відстежують ситуацію після початкових повідомлень із Південної Кореї. Американські та південнокорейські посадовці зустрічаються у Вашингтоні, щоб обговорити поглиблені зв’язки Північної Кореї та Росії та їхній можливий вплив на регіональну та глобальну безпеку. Високопосадовець України Андрій Єрмак також перебуває у Вашингтоні для обговорення питання північнокорейських солдатів з радником з національної безпеки США Джейком Салліваном.

Традиційно Південна Корея утримується від надання озброєння країнам у стані війни, проте зараз переглядає цю позицію через залучення Північної Кореї. Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль припустив можливість зміни політики залежно від масштабів військової участі північнокорейських військ.

Хоча серед відправлених у Росію північнокорейців є підрозділи спецпризначення, посадовці ставлять під сумнів їхню ефективність, зважаючи на обмежений військовий досвід Північної Кореї за останні 70 років. До того ж мовний бар’єр може створити додаткові труднощі, а перехоплені комунікації вказують на те, що російські військові мають сумніви щодо інтеграції північнокорейських підрозділів.

За оцінками південнокорейської розвідки, в Росії перебуває близько 13 тисяч північнокорейських солдатів, і ця кількість може збільшитися. Окрім персоналу, Північна Корея надала Росії значний обсяг боєприпасів, включаючи близько 2 мільйонів артилерійських снарядів. Водночас США закликають Китай натиснути на Північну Корею з вимогою відвести свої війська, хоча західні посадовці скептично налаштовані, враховуючи поточну підтримку Росії з боку Китаю, який постачає важливі комплектуючі, такі як мікроелектроніка.

Ситуація підкреслює зростаючі побоювання щодо альянсу між Росією та Північною Кореєю та його потенційні наслідки для стабільності в євроатлантичному та індо-тихоокеанському регіонах.

Автор: Олексій Савицький

Залишити відповідь