fbpx

Хто ти, містер/товариш Ремі Вон/Remi Vaughn?

3 Min Read
Зображення згенероване нейромережею

Переважна більшість українців користується месенджером Telegram. Для більшості він станом на сьогодні є інструментом, яким громадяни користуються для отримання новин, попри його всім відоме російське походження. Це викликає постійні дискусії, сумніви в безпеці та пропозиції обмежити чи заборонити його використання.

Також всім відомий і засновник платформи Павло Дуров. Проте майже ніхто не задумується, а хто публічно коментує ці звинувачення на адресу месенджера, хто взагалі говорить з суспільствами від імені компанії.

Ми зацікавилися цим питанням через розвиток подій після 14 лютого, коли спочатку представник Головного управління розвідки Андрій Юсов на заході у Media Center Ukraine заявив, серед іншого:

Що стосується Telegram, загрози реальні й слушні. Йдеться не про окремих користувачів чи не про окремих медіа, які представлені на цій платформі – питання до самої платформи. Вона містить у собі цілу низку загроз для інформаційної й не тільки інформаційної безпеки у нашій країні. Тому так, це питання, на яке треба давати відповідь. І я думаю, що це обов’язково відбудеться

15 лютого представник Telegram Ремі Вонг заявив у листі до LIGA.net, що месенджер “є і завжди був безпечним для українців та користувачів у всьому світі”.

Telegram був створений спеціально для захисту користувачів від російського стеження. Його засновника вислали з Росії ще до виходу Telegram за захист даних українців (Під час Євромайдану. – Ред.). Telegram є і завжди був безпечним для українців та користувачів у всьому світі

Ми зацікавилися особою Ремі Вонга, тому що не змогли знайти жодної фотографії цієї особи. З’ясували, що англійською його ім’я звучить як Remi Vaughn та що українською більш коректно писати Ремі Вон.

Простий і розширений пошук різними методами давав нам згадки лише про випадки коли ця людина писала сама в редакції ЗМІ щоб повідомити якусь інформацію від імені Telegram. Це стосувалося як українських, так і світових ЗМІ.

Наприклад, Ліга, Детектор Медіа, Настоящєє Врємя, Антикор, CNBC, Politico.

Не допомогло нам використання і ChatGPT з відповідним запитом в спеціальному плагіні.

Я не зміг знайти жодних фотографій Ремі Вона, речника Telegram, у результатах пошуку. Здається, що можливо немає публічно доступних фотографій його в інтернеті, або вони можуть бути не легко доступні через простий веб-пошук. Якщо існують конкретні зображення, вони можуть не бути індексовані за простими пошуковими запитами або можуть бути збережені в приватному режимі.

відповідь нейромережі.

Ми зробили запит до прес-служби месенджеру через вказані на сайті контакти і опублікуємо відповідь.

Наразі ми вважаємо вкрай дивною ситуацію, коли від імені настільки потужної компанії говорять анонімні по суті особи. Що робить недовіру до цієї платформи ще більшою. А відповіді, які опубліковані в ЗМІ, достатньо сумнівними та, можливо, підробленими.

Якщо ми помилилися – оприлюднимо вибачення та спростування.

Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь