Найпростіший спосіб поширити шкідливе програмне забезпечення чи скерувати користувача на сайт, що краде персональні дані – надіслати повідомлення із вірусним вкладенням чи фішинговим посиланням.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України нагадала, що кіберзлочинці можуть надсилати листи зі шкідливим вмістом на електронну скриньку, в приватні повідомлення у соціальних мережах та месенджерах, в SMS, чатах тощо.

«Допис із посиланням на шахрайський сайт може бути розміщено навіть у місцевому новинному пабліку чи групі. У таких випадках часто використовують спекуляції на тему соціальних виплат начебто від держави для внутрішньо переміщених осіб та українців, які постраждали під час війни», – попередили в Держспецзв’язку.

1.Щоб не стати жертвою кіберзлочину, потрібно:

2. Користуватися інформацією лише з офіційних перевірених джерел:

  • верифіковані сторінки (із синьою галочкою) органів державної влади у соцмережах;
  • вебсайти органів державної влади, адреси яких обов’язково мають закінчуватися на “gov.ua”.

3. Уважно перевіряти адресата та вміст повідомлень:

  • не переходити за посиланнями та не завантажувати файли від незнайомців;
  • отриману в повідомленні інформацію перевіряти в інших джерелах та на офіційних сторінках державних органів.

4. Не вводити жодних особистих даних, якщо немає впевненості у безпечності сайту. Пам’ятати, що https на початку адреси сайту свідчить про захищене з’єднання, http – не захищене, тобто, дані та паролі можуть бути викрадені.

5. Завантажувати лише ліцензійне програмне забезпечення та застосунки з офіційних сайтів розробника. Існують безоплатні ліцензійні альтернативи надто дорогим програмам.

6. Перевіряти чатботи за допомогою ботчекера.

7. Слідкувати за повідомленнями CERT-UA про розповсюдження шкідливого програмного забезпечення та онлайн-шахрайства.

Автор: Юрій Гончаренко

Залишити відповідь